
Дни на отворените врати в квартал Кръстова вада на...
Заповядайте на Дни на отворените врати на 24 и 25 март 2023 г. на нов модерен комплекс в квартал Кръстова вада. Проектът ще ви предложи функционални апартаменти в модерна, градска......»
Наградите са в категориите „Голямо предприятие“ и „Социален ангажимент“; Отличията са за приноса на компанията за развитие на бизнес средата в България чрез иновации и за цялостната й корпоративна социално отговорна политика
Бош България бе отличена с две първи места в общо четирите категории на Наградите на германската икономика за 2022 г., присъждани в началото на всяка година от Германо-Българската индустриално-търговска камара. Компанията получи престижното първо място в категория „Голямо предприятие“. Наградата бе връчена от министъра на икономиката и индустрията Никола Стоянов на Томас Мец, управляващ директор на Бош Инженеринг Център София и представител на Бош България. Лена Петкова, финансов и административен директор на Роберт Бош ЕООД, прие отличието в категорията „Социален ангажимент“ (корпоративна социална отговорност).
Наградата „Голямо предприятие“ е признание за Бош България и усилията за осигуряване на нови работни места, развитие за бизнес средата в страната чрез иновации и многобройните програми за повишаване на квалификацията на служителите и инвестицията в изграждане на млади таланти. Само през последните четири години Бош е открила над 500 работни места в България и е осигурила допълнително професионално обучение на екипите си.
„Тази година Бош отбелязва 30 години „Техника за живота“ в България. Компанията ни продължава да расте и да показва, че иновациите са част от нас, от нашето ДНК. Трансформацията на Бош България от продуктов във високотехнологичен бизнес е факт и ние се гордеем с това. Защото всеки от моите колеги има своята специална роля и място в успеха на нашата компания,“ каза при връчването на наградата Томас Мец.
Отличието в категория „Социален ангажимент“ (корпоративна социална отговорност) се присъжда на Бош за инициирането и участието в повече от 15 благотворителни проекта и кампании на обща стойност над 150 000 лева, както и за активния принос на служителите на компанията. „Мога да кажа с радост и гордост, че помагаме на редица социални институции и фондации, както и на уязвими групи в обществото. Сред приоритетите на Бош България е да действа отговорно и в интерес на обществото и околната среда, да инвестира в обучение и образование“, отбеляза Лена Петкова.
Номинираните компании за Наградите на германската икономика 2022 бяха общо 22 в категориите „Голямо предприятие“, „Малко и средно предприятие“, „Социален ангажимент“ (корпоративна социална отговорност) и „Стартъп компания“. Целта на наградите е да допринесат за по-нататъшното развитие на германо-българските икономически отношения и да мотивират компаниите за делови контакти с немски партньори. Изборът на победители на Наградите на германската икономика 2022 бе определен от жури, състоящо се от представители на бизнес средите, обществения живот, политиката и дипломацията.
Група Бош присъства в България от 30 години и има повече от 700служители, включително в неконсолидираните дружества (към 31 декември 2021 г.). През 2021 г. Бош реализира консолидирани продажби от 188 млн. евро (367 млн. лева) в България. Роберт Бош ЕООД е 100-процентово дъщерно дружество на Robert Bosch GmbH със седалище в София, което предлага продукти и услуги от пет направления – Автомобилно оборудване, Електроинструменти, Термотехника, Сградни технологии и домакински уреди чрез БСХ Домакински уреди България ЕООД. През 2019 година Бош откри Инженеринг Център в София, където в момента близо 500 висококвалифицирани софтуерни специалисти разработват иновативни технологии за автомобилната индустрия в области като системи за помощ на водача, автоматизирано шофиране, изкуствен интелект и електромобилност. През 2015 г. Група Бош придоби ProSyst Software GmbH, включително неговото българско дъщерно дружество Просист Лабс ЕООД, водещ международен доставчик на гейтуей и междинен софтуер за Интернет на нещата. През 2016 г. ProSyst Software GmbH и Просист Лабс ЕООД бяха напълно слети в Бош Софтуер Иновейшънс, проименувано в Bosch.IO с над 200 служители в София, някои от които работят в областта на IoT повече от 20 години.
Допълнителна информация можете да намерите на www.bosch.bg, www.bosch-home.bg,https://bosch.io/
Група Бош е водещ световен доставчик на технологии и услуги с около 402 600 служители по целия свят (към 31 декември 2021 г.). През 2021 г. компанията реализира продажби в размер на 78,7 млрд. евро. Дейността на Бош е организирана в четири бизнес сектора: Автомобилни технологии, Индустриална техника, Потребителски стоки и Енергийна и сградна техника. Като водеща IoT компания Бош предлага иновативни решения за интелигентния дом, Индустрия 4.0 и свързаната мобилност. Бош се стреми към устойчива, безопасна и комфортна мобилност. Със своята компетентност в сензорните технологии, софтуера и услугите, както и със собствения си IoT облак, компанията предлага на потребителите си свързани и интердисциплинарни решения от един доставчик. Стратегическата цел на Група Бош е да улесни свързания живот с продукти и решения, които или съдържат изкуствен интелект (ИИ) или са разработени с негова помощ. Бош подобрява качеството на живота по целия свят с иновативни и вдъхновяващи продукти. Ето защо Бош предлага „Техника за живота“. Група Бош включва Robert Bosch GmbH и неговите 440 дъщерни и регионални дружества в 60 държави. Търговските и сервизни партньори, глобалното производство, инженерингът и търговската мрежа на Бош присъстват в почти всички държави в света. 400-те локации на Група Бош в целия свят са въглеродно неутрални от първото тримесечие на 2020. Основата за бъдещия растеж на компанията е нейната иновативна сила. В Бош работят около 76 100 разработчици и изследователи в 128 локации по целия свят, сред които над 38 000 софтуерни инженери.
Допълнителна информация можете да намерите на www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPress.
Заповядайте на Дни на отворените врати на 24 и 25 март 2023 г. на нов модерен комплекс в квартал Кръстова вада. Проектът ще ви предложи функционални апартаменти в модерна, градска......»
Yettel и Cetin подписаха 10-годишен договор за доставка на зелена енергия с Електрохолд Двете компании ще покрият почти цялото си потребление с електроенергия от възобновяеми и......»
Академията на PwC с радост съобщава, че новото издание на програмата “New Managers” ще започне през април. Регистрацията вече е отворена! Програмата “New Managers” на PwC......»
Четиридесет експерти от УниКредит от 11 държави - Австрия, Босна и Херцеговина, България, Хърватска, Чехия, Унгария, Италия, Румъния, Русия, Сърбия и Словения – с гордост завършиха......»