Новини на БФБЛ

Честната игра и отборният дух победиха в 16-ата Олимпиада на бизнес лидерите

01 юли 2019

Служители и мениджъри от над 25 водещи компании се включиха в традиционното спортно събитие на Българския форум на бизнес лидерите

В празник на честната игра, отборния дух и здравословния и активен начин на живот се превърна Олимпиадата на бизнес лидерите, която се проведе на 29 юни 2019 г. Служители и мениджъри от над 25 водещи български и международни компании се включиха в 16-ото издание на популярната инициатива на БФБЛ, като демонстрираха воля за победа и на спортния терен. Събитието се проведе отново в отличната база на Англо-американското училище в София, като домакините предоставиха своите открити и закрити игрища, площадки и зелени площи за радост на всички състезатели и гости.

Тази година водач в класирането в отборните дисциплини е ОББ с общо 12 отличия - 5 златни, 3 сребърни и четири бронзови медала, а в индивидуалните състезания се отличиха играчите на Пощенска банка, Спиди, Аларик, Астра Зенека, Къртис / Балкан, Кордеел и много други (пълен списък).

Олимпиадата – едно от най-очакваните събития в календара на Българския форум на бизнес лидерите (БФБЛ), събра представители на успешни компании-членове, съмишленици и партньори на Форума от институциите и неправителствения сектор за един ден на забавления и съревнования в непринудена атмосфера. Гостите бяха приветствани от Дончо Барбалов, заместник-кмет на Столична община, и Джим Ъркхарт, директор на Англо-американското училище.

„За 16 години Олимпиадата на бизнес лидерите доказа, че в нашата общност на отговорния бизнес грижата за служителите и техните семейства, колективният дух, играта по правилата са ценности, които се прилагат на практика. Пожелавам на всички участници положителни емоции и нека най-добрите екипи и състезатели станат нашите нови шампиони”, каза председателят на БФБЛ Левон Хампарцумян при откриването на турнирите по футбол, волейбол, баскетбол, тенис, тенис на маса, салса, шах, дартс, канадска борба и бадминтон.

Както обикновено, едно от най-оспорваните състезания в рамките на деня бе на футболния терен, като купата на Първа инвестиционна банка отиде при ОББ. От „Спиди” за поредна година се пребориха за второто място, а третото е за  адвокатско дружество „Гугушев и партньори“.

Победители в турнира по волейбол за купата на ЧЕЗ станаха играчите на Сименс, сребърните медали са за ОББ, а отборът на Аларик завоюва третото място.

Състезателите на ОББ станаха шампион и по баскетбол в турнира за купата на Кадилак България. Втори за поредна година се класираха от ЧЕЗ,  трети е отборът на Сименс.

Шампион в тенис турнира на БНП Париба при мъжете е Мартин Николов от Пощенска банка, а при жените купата е за Красимира Данаилова от Спиди.

Купите по тенис на маса на УниКредит Булбанк взеха Александър Гълъбов от ОББ и Весела Асенова от Кордеел.

Екатерина Анчева се пребори за първото място в турнира по салса на Астра Зенека. Станимира Николова победи в турнира по дартс на Спиди.

Андрей Манев се пребори за купата по шах на адвокатско дружество „Пенков, Марков и партньори“, в рамките на който всички желаещи играха и срещу държавните шампиони до 12 години за 2018 г.

Победители в турнира по канадска борба, в който съдия беше световният шампион Христо Делиджаков, станаха Мария-Елена Бояджиева и Виктор Дарданов от Аларик. Екатерина Венелинова спечели и турнира по бадминтон при жените, а Калоян Асенов от Кордеел е най-добрият сред мъжете.

Отличия за успешно представяне получиха и най-малките участници в игрите.

Снимки от церемонията по награждаване ще намерите в специалния албум във фейсбук.

Гостите на събитието, водено от Ганиела Ангелова от телевизия „България он ер”, спечелиха над 80 атрактивни награди, предоставени безвъзмездно от членове и приятели на Форума и разиграни в традиционната томбола.

Спонсори: Астра Зенека, Кадилак България, Спиди, УниКредит Булбанк, ЧЕЗ, BNP Paribas, Fibank, адв. дружество Пенков, Марков и партньори"

Партньори: Англо-американско училище в София, Винекс Преслав, Данон, Каменица, Кока Кола ХБК България, Нестле, Arm Fight

Компании, дарили предмети за томболата: Адифарм, Алианс Принт, Винекс Преслав, Гранд хотел София, Грийн Лайф Банско, Елтрак, Екофарм, Катаржина Естейт, Куайзер Фарма, М3 Комюникейшънс Груп, Нестле, Сименс, Спиди, Шел, Юник Естейтс, BNP Paribas, Fibank